Elementy spawane

Ochrona akustyczna

Tłumiki akustyczne dla przemysłu

Specjalne zastosowania wymagają specjalnych środków.
Dzięki zastosowaniu naszych tłumików rurowych i kanałowych cichsze będą też maszyny i instalacje przemysłowe.

Obojętnie czy w wykonaniu okrągłym czy prostokątnym, z blachy czarnej ocynkowanej i lakierowanej, z aluminium czy ze stali szlachetnej (1.4301/304L, 1.4404/316L, 1.4541, 1.4571) – nasze tłumiki ssące i ciśnieniowe, tak samo jak nasze tłumiki absorpcyjne i tłumiki drgań, wytrzymują niemal wszystko:

 • powietrze zwykłe i technologiczne,
 • Medium o dużym ciśnieniem, wysokiej temperaturze (spaliny) czy zawierające czynniki agresywne.
 • Ponadto dostępne są tłumiki w wykonaniu z drzwiami rewizyjnymi i wysuwanymi kulisami, (Możliwość czyszczenia lub mycia podciśnieniowego).

Jeśli poszukujecie Państwo ochrony akustycznej dla kanałów betonowych i/lub kominów do odciągu spalin to nasze kulisy przemysłowe jako zestawy montażowe spawane sprawdzają się również w takim zastosowaniu.

Przeznaczenie:

 • Tłumiki nadające się dla ponad standardowych obciążeń np. wyższe ciśnienie i podwyższona temperatura oraz zabrudzone media przelotowe (kurz) itp.
 • Redukcja poziomu hałasu w miejscu jego powstawania


Możliwe obszary zastosowań przemysłowych tłumików akustycznych:

 • silniki spalinowe
 • turbiny gazowe,
 • agregaty prądotwórcze
 • stanowiska badawcze
 • urządzenia chłodnicze
 • urządzenia ssące i wywiewne do transportowania powietrza zanieczyszczonego

Tłumiki akustyczne wyrzutni dachowych, kapsuły tłumiące, ściany tłumiące

Za głośno? Nie z naszymi tłumikami akustycznymi wyrzutni dachowych i ścianami tłumiącymi! Maszyny i urządzenia generują duże hałasy. Ale to nie musi nikomu przeszkadzać.

Nasi inżynierowie znajdą dla Państwa właściwe rozwiązania z zakresu ochrony akustycznej. Oferujemy wstępny projekt, wizytację budowy i miejsca montażu, podczas której nie tylko mierzy się hałas, ale dokonuje wszelkich niezbędnych pomiarów i ustaleń technicznych z naszym klientem.

Obojętnie, czy to w hali przemysłowej, czy na zewnątrz, oferujemy tłumiki akustyczne wyrzutni dachowych, kapsuły tłumiące do zabudowy – kompletnie wyposażone w drzwi, okna, oświetlenie i instalację wywiewną ciepła technologicznego, z dachem prostym lub skośnym, ściany tłumiące z konstrukcją nośną stalową.

Celem naszych inżynierów jest uzyskanie maksymalnej redukcji hałasu. W przypadku konstrukcji wewnętrznych może to być aż do 30 dB(A), a w przypadku ścian tłumiących między 5 a 15 dB(A). Dla dłuższej żywotności i estetycznego wyglądu możecie Państwo wybrać, czy dana powierzchnia ma być lakierowana, czy malowana proszkowo. Wybrane elementy konstrukcyjne mogą być także ocynkowane, możliwe jest również wykonanie ze stali szlachetnej, np. dla instalacji w przemyśle spożywczym lub farmaceutycznym. Przed rozpoczęciem zamówienia otrzymacie Państwo od nas odpowiednie rysunki konstrukcyjne do zatwierdzenia.

Firma LBF nie tylko produkuje i dostarcza swoje produkty, ale również oferuje usługi montażu.

Konstrukcje akustyczne specjalne

Inżynierowie firmy LBF poszukują rozwiązań, które nie wymagają dużych nakładów, ale jednocześnie skutecznie zredukują poziom hałasu.

Na Państwa życzenie oferujemy specjalne systemy ścian ruchomych i działowych oraz podwieszanych sufitów tłumiących gwarantujące skuteczną ochronę akustyczną pomieszczeń maszyn i urządzeń.