Wentylacja i klimatyzacja

Rury i kształtki

Produkujemy rury spiro i kształtki do instalacji wentylacyjnej i klimatyzacji w klasach szczelności od A do D w wykonaniu z flanszami DIN lub METU oraz z lub bez systemu uszczelek wargowych. Zarówno rury jak i kształtki wykonujemy z blachy, ocynkowanej, aluminiowej lub kwasoodpornej (1.4301 i 1.4571),  z dowolnej grubości blachy i o średnicach do ponad 2000 mm.

Wszystkie elementy spełniają wymogi ciśnieniowe zgodne z normą DIN lub ze specjalnymi wymaganiami klienta. Możliwe są także zastosowania podciśnieniowe, także w przypadku rur SPIRO.

Katalog z rurami i kształtkami

rury i kształtki

Kanały i kształtki prostokątne

Kanały i kształtki wentylacyjne dostarczamy w klasach szczelności od A do D i w klasach ciśnień 1/4 i 2/5 przy mocy przerobowej do 10.000 m²/tydzień. Wszystkie elementy wentylacyjne spełniają wymogi norm DIN 24190 do 24194 oraz DIN EN 1505 / 1507 i są dostępne zarówno w wersji ocynkowanej jaki i ze stali szlachetnej (1.4301) z ramką SBM.

Dodatkowe akcesoria takie jak siatki ochronne i klapy rewizyjne znajdziecie Państwo w Katalogu akcesoriów.

Katalog kanałów prostokątnych i elementów dachowych

Komponenty specjalne dla optymalnego rozdzielenia przepływu powietrza

Dzięki zastosowaniu naszych komponentów specjalnych dla techniki instalacji budynkowej zapewniamy lepsze rozdzielenie przepływającego powietrza. Oferujemy:

  • Skrzynki rozdzielające powietrze doprowadzane i odprowadzane z elementami rozdziału strumienia, klapami nastawnymi do regulacji ilości powietrza i redukcji hałasu,
  • przyłącza okrągłe i prostokątne
  • zintegrowane kraty wylotowe.


Wszystkie komponenty posiadają certyfikaty uprawniające do stosowania nie tylko w instalacjach techniki budyniowej, ale także do budowy statków. Prócz tego produkujemy kompletne systemy z blachy ocynkowanej, które spełniają szczególne wymagania pod względem szczelności, prowadzenia powietrza, materiału i wyglądu estetycznego.