Wibroizolacja

Wibroizolatory sprężynowe

Wentylatory, chłodziarki, pompy i agregaty dieslowskie – wszystkie drgają podczas pracy. Tak to po prostu już jest. Ponadto nikt nie chce narażać mocy urządzenia czy statyki budynku.

W zakresie obciążeń, od najmniejszych maszyn aż do kompletnego posadowienia fundamentów, idealnie sprawdzą się nasze elementy tłumiące drgania z ocynku, aluminium lub stali szlachetnej, w lub bez obudowy, ale zawsze ze zintegrowanymi gumowymi podkładkami ograniczającymi drgania urządzeń.

Wibroizolatory sprężynowe

W wibroizolatorach firmy LBF istnieje możliwość regulacji ich wysokości. Szczególnie przydatne są one właśnie w przypadku wysokich wymagań izolacji od dźwięków materiałowych: Osiągają stopień izolacji 90 do 98 % – czy to na zewnątrz czy w budynkach. W magazynie mamy zawsze znaczą ilość różnych standardowych izolatorów sprężynowych.

A dlaczego o tym wspominamy?

Ponieważ są gotowe do natychmiastowej dostawy Proszę nam po prosu powiedzieć, czego Państwo potrzebujecie – my obliczymy środek ciężkości i konieczne rozmieszczenie naszych wibroizolatorów. Dostarczamy je oczywiście z przejrzystym planem montażu.

Materiały płytowe

Twój najlepszy ruch – Coś do podłożenia Macie Państwo maszyny, które drgają – ale nie aż tak bardzo?

W przypadku niskich do średnich wymagań względem izolacji od dźwięków materiałowych często wystarczy podłożenie czegoś pod ramę nośną lub obudowę maszyny dla uzyskania skutecznej redukcji drgań. Tutaj do gry wkraczają nasze produkty serii ASOFOAM® (na bazie poliuretanu) i AZOZELL® (na bazie gumy).

materiały płytowe dla wibroizolacji

Oba produkty są dostępne we wszystkich rozmiarach, w formie pasów i płyt, w różnych grubościach, a także twardościach zależnych od zakresu obciążeń. Te zawsze dostarczamy natychmiast. Proszę nam po prosu powiedzieć, czego Państwo potrzebujecie – my obliczymy środek ciężkości i powiemy Państwu, czy zalecamy podłożenie pełno-powierzchniowe, czy częściowe i który materiał się do tego najlepiej nadaje.

Dostarczamy je oczywiście z przejrzystym planem montażu.

Ekstremalnie uniwersalne: Elementy metalowo-gumowe

Macie Państwo wentylatory, kompresory, pompy lub inne maszyny ?

Za pomocą naszych elementów metalowo-gumowych z łatwością utrzymacie w szachu małe i średnie drgania tych maszyn. I to nie tylko dlatego, że zajmują mało miejsca i niewiele ważą.

Odchylanie się sprężyn też jest małe. Ponadto występują w wielu kształtach: jako złącze z bolcem gwintowanym czy z gwintem wewnętrznym z wolną powierzchnią gumową jednostronnie, o kształcie stożkowym jako zderzak – czy też    w wykonaniu specjalnym wg Państwa zaleceń.

Jeśli potrzebujecie Państwo np. wykonanie olejoodporne lub odporne na wyższe temperatury, czy ze stali szlachetnej, proszę nam po prostu powiedzieć, czego Państwo potrzebujecie – my obliczymy środek ciężkości i rozmieszczenie elementów metalowo-gumowych.

Dostarczamy je oczywiście z planem montażu. Poza tym wiele typów możemy dostarczyć bezpośrednio, bo zawsze mamy je w magazynie i to w dobrej cenie.